14/03/2016 - 19/03/2016

Fixtures & Results

14/03 - Monday

Group stages

Match 1
Group D
Kick off: 11:30
Torino FC
1
-
1
Bidvest Wits
SuperSport
Location:
Field 1
Match 2
Group C
Kick off: 13:00
Atletico Madrid
3
-
0
Clube Ferroviario Maputo
SuperSport
Location:
Field 1
Match 3
Group B
Kick off: 14:30
Mamelodi Sundowns
1
-
1
Club Tijuana
SuperSport
Location:
Field 1
Match 4
Group C
Kick off: 14:45
Shandong Luneng
1
-
1
Black Aces
YouTube
Location:
Field 2
Match 5
Group A
Kick off: 16:00
Atletico Mineiro
1
-
0
Kaizer Chiefs
SuperSport
Location:
Field 1
Match 6
Group A
Kick off: 16:15
Orlando Pirates
1
-
0
Club Brugge
YouTube
Location:
Field 1

15/03 - Tuesday

Group stages

Match 7
Group C
Kick off: 11:30
Shandong Luneng
0
-
1
Atletico Madrid
SuperSport
Location:
Field 1
Match 8
Group B
Kick off: 13:00
Club Brugge
0
-
0
Mamelodi Sundowns
SuperSport
Location:
Field 1
Match 9
Group A/B
Kick off: 14:30
Kaizer Chiefs
0
-
2
Club Tijuana
SuperSport
Location:
Field 1
Match 10
Group D
Kick off: 14:45
Clube Ferroviario Maputo
0
-
4
Bidvest Wits
YouTube
Location:
Field 2
Match 11
Group A
Kick off: 16:00
Orlando Pirates
3
-
1
Atletico Mineiro
SuperSport
Location:
Field 1
Match 12
Group C/D
Kick off: 16:15
Black Aces
0
-
2
Torino FC
YouTube
Location:
Field 2

16/03 - Wednesday

Group stages

Match 13
Group D/C
Kick off: 11:30
Bidvest Wits
3
-
1
Shandong Luneng
SuperSport
Location:
Field 1
Match 14
Group C
Kick off: 13:00
Atletico Madrid
1
-
0
Black Aces FC
SuperSport
Location:
Field 1
Match 15
Group D
Kick off: 14:30
Torino FC
4
-
1
Club Ferroviario Maputo
SuperSport
Location:
Field 1
Match 16
Group A/B
Kick off: 14:45
Atletico Mineiro
2
-
1
Mamelodi Sundowns
YouTube
Location:
Field 2
Match 17
Group A
Kick off: 16:00
Kaizer Chiefs
1
-
1
Orlando Pirates
SuperSport
Location:
Field 1
Match 18
Group B
Kick off: 16:15
Club Tijuana
0
-
1
Club Brugge
YouTube
Location:
Field 2

18/03 - Friday

Playoff & semi-final

Match 19
Playoff
Kick off: 11:30
Club Brugge
0
-
1
Torino FC
SuperSport
Location:
Field 1
Match 20
Playoff
Kick off: 13:00
Atletico Mineiro
1
-
0
Shandong Luneng
SuperSport
Location:
Field 1
Match 21
Semifinal 1
Kick off: 14:30
Orlando Pirates
0
-
1
Atletico Madrid
SuperSport
Location:
Field 1
Match 22
Playoff
Kick off: 14:45
Mamelodi Sundowns
10
-
0
Ferroviario Maputo
YouTube
Location:
Field 2
Match 23
Semifinal 2
Kick off: 16:00
Club Tijuana
1
-
2
Bidvest Wits
SuperSport
Location:
Field 1
Match 24
Playoff
Kick off: 16:15
Kaizer Chiefs
1
-
0
Black Aces
YouTube
Location:
Field 2

19/03 - Saturday

Playoff & Championship

Match 25
9th Place Playoff
Kick off: 08:30
Mamelodi Sundowns
1
-
0
Kaizer Chiefs
SuperSport
Location:
Field 1
Match 26
11th Place Playoff
Kick off: 08:45
Ferroviario Maputo
1
-
0
Black Aces
YouTube
Location:
Field 2
Match 27
5th Place Playoff
Kick off: 10:00
Torino FC
2
-
0
Atletico Mineiro
SuperSport
Location:
Field 1
Match 28
7th Place Playoff
Kick off: 10:15
Club Brugge
6
-
0
L20
YouTube
Location:
Field 2
Match 29
3rd Place Playoff
Kick off: 11:30
Orlando Pirates
0
-
2
Club Tijuana
SuperSport
Location:
Field 1
Match 30
Championship Final
Kick off: 13:00
Atletico Madrid
2
-
1
Bidvest Wits
SuperSport
Location:
Field 1